„Високо је бели облак, Високо су ласте, А дете је мало, мало, Ал ће да порасте!“

Време одржавања: 19- 30. септембар 2022.

Учесници: Млађа и старија васпитна група ПУ „Сунце“

Кратак опис: За децу старије васпитне групе задатак је следећи:

На сваком листу папира деца ће добити разне започете цртеже, које ће они уз помоћ маште онако како они желе завршавати. Све радове на крају ћемо спојити у једну заједничку књижицу као успомену на дружење у музеју.

За децу млађе васпитне групе задатак је следећи:

На почетку деца имају картице и на свакој картици нацртане две животиње. Деца имају задатак да се потруде да гледајући у цртеже на картицама што лепше нацртају једну по избору од те две животиње.

Кустос који води радионцу са сваког стола за којим раде деца, бира по један најлепше урађен рад. Ти радови се излажу, а затим деца гласају подизањем руке за најлепши рад.

Дете које га је нацртало добиће, као награду, на поклон музејску радну свеску: „Драга децо, добро дошли у легат породице Настасијевић“.

Број учесника: 287