Тридесет година Музеја: отварање изложбе о старим занитима

Величанствено је обележен 30.рођендан наше установе. Многобројни суграђани су пожелели да својим присуством допринесу свечаном отварању изложбе „Од абаџије до чаругџије“. Све оно што музеј ради и шта му је основна делатност, представио је Александар Марушић, директор музеја истакавши шта је окосница рада наше установе. О самој поставци говорила је ауторка изложбе Наташа Поломац Петковић, која је истакла како је изложба настајала, у ком периоду и шта је све њом представљено. Председник општине господин Дејан Ковачевић, честитао је на досадашњим успесима Музеју рудничко-таковског краја и пожелео успех у будућим пројектима. Ми се захваљујемо суграђанима, потомцима занатлија којима је ова изложба донела велику радост, као и свима онима који нам помажу у раду, као сто су многобројни суграђани који су својим поклонима обогатили наше збирке, потом компанији „Звезда“ која нам помаже дуги низ година, компанији „Металац“, и фирми GM Converting из Горњег Милановца, као и свим дугогодишњим сарадницима.