Отварање изложбе „Хоризонти Божидара Продановића“

Емотивно отварање изложбе „Хоризонти Божидара Продановића“. Потрудили смо се да достојно обележимо стогодишњицу рођења завичајног аутора Божидара Продановића о чијем легату се брине наша установа већ дуги низ година. Заједно са породицом, Милетом уметником и Даницом, која је сарадник музеја на више пројеката, историчар уметности Ана Ранковић је одабрала најрепрезентативније аквареле Боже Продановића из породичне збирке. Они су представљени и у каталогу који прати поставку. Наш музеј ће ове године пројектом који је одобрен од стране Министарства културе и информисања извршити конзервацију Божиних уметничких дела која се чувају у нашем музеју. Како смо и рекли на отварању, Анину идеју обележавања стогодишњице рођења уметника, у сарадњи са нашом установом наставиће сарадник музеја, Миодраг Даниловић, историчар уметности, који је у изузетном говору на отварању изложбе, провео присутне кроз читав стваралачки рад Божидара Продановића, кроз његову биографију и професорски рад. Госте је поздравио директор музеја Александар Марушић, истакавши шта Божидар Продановић значи наш крај и каквог је трага читава породица оставила. Отварање изложбе је још једном показало да свој посао осим што треба професионално радити, треба и волети што су овог пута доказали историчари уметности Ана Ранковић и Миодраг Даниловић. Музеј дугује велику захвалност породици Продановић што је одвојила време да присуствује отварању. Милети Продановићу честитамо отварање изложбе уметничких дела у Аранђеловцу! Изложба ће бити отворена до 4. августа.