„Наша суграђанка краљица Драга“ у Народном музеју Чачак

Изложбу „Наша суграђанка краљица Драга: између славе и анатеме“ у Народном музеју Чачак отворили су Делфина Рајић, директорка чачанског музеја и виши кустос историчар Александар Марушић, директор Музеја рудничко-таковског краја, који је уз Ану Ранковић и аутор изложбе. Поред изложбених паноа са детаљима из живота последње краљице из династије Обреновића, поставку чине оригинални предмети као што су њен јастук који се чува у Манастиру Враћевшница, визит карта из доба када је била дворска дама краљице Наталије, део покућства из Таковског дворца, завеса из Старог двора у коју су била умотана тела несрећног краљевског пара након крвавог преврата, преписка, фотографије и други артефакти. Особен печат изложби дају репродуковани краљичини портрети на платну и реконструкција њеног накита, израђена за тв серију „Крај династије Обреновић“. Изложба у Народном музеју Чачак биће отворена до 8. марта 2022. године.