Фастивал „Пружи ми руку и дозволи да те упознам“, Mакедонци

Завршен је још један, пети по реду Фастивал „Пружи ми руку и дозволи да те упознам“, посвећен упознавању националних мањина које живе у Србији.

Ове године упознавали смо Северну Македонију и Македонце. На расписан ликовни конкурс пристигло је 130  дечјих радова.

Жири је радио у саставу:

Ана Ранковић, виши кустос историчар уметности

Иван Белић, кустос етнолог-антрополог

Ирена Ђорђевић, виши кустос-педагог

Свој деци која су учествовала у овом конкурсу се захваљујемо и желимо да никада не престану да цртају и маштају. Надамо се  да ћемо се дружити и у будућности!

У категорији првог и другог разреда најбољи радови, по мишљењу жирија су:

  1. место – Вера Јочовић 2.разред, ОШ „Краљ Александар I“ Горњи Милановац
  2. место – Ђурђина Аџић 2. разред, ОШ „Арсеније Лома“ Рудник, издвојено одељење Угриновци
  3. место деле: – Лена Каравезић, 1.разред ОШ „Момчило Настасијевић“ Горњи Милановац

– Стефан Милићевић, 2.разред ОШ „Краљ Александар I“ Горњи Милановац

ПОХВАЛЕ

– Лазар Којић, 1.разред, ОШ „Вера Благојевић“ Бања Ковиљача, издвојено одељење Трбушница

– Богдан Пејовић, 1.разред, ОШ „Момчило Настасијевић“ Горњи Милановац

– Филип Геблеш, 2.разред, ОШ „Арсеније Лома“ Рудник, издвојено одељење Заграђе

– Катарина Станисављевић, 1.разред, ОШ „Горан Остојић“ Јагодина

– Руслан Потерјахин, 1.разред, ОШ „Арсеније Лома“ Рудник, издвојено одељење Угриновци

У категорији трећег и четвртог разреда најбољи радови, по мишљењу жирија су:

  1. место: Анастасијa Јаковљевић, 4.разред, ОШ „Момчило Настасијевић“ Горњи Милановац
  2. место деле: – Луна Конта, 4. разред, ОШ „Момчило Настасијевић“ Горњи Милановац

– Огњен Глишовић, 4.разред ОШ „Момчило Настасијевић“ Горњи Милановац

  1. место деле: – Андреа Радисављевић, 3. разред, ОШ „Свети Сава“ Рибница, Краљево

– Ђурђа Миловановић, 4.разред, ОШ „Момчило Настасијевић“ Горњи Милановац

– Мартина Ивановић, 4.разред, ОШ „Момчило Настасијевић“ Горњи Милановац

ПОХВАЛЕ

– Нина Петровић, 3.разред, ОШ „Свети Сава“ Краљево

– Наталија Дмитровић, 3.разред, ОШ „Арсеније Лома“ Рудник, издвојено одељење Угриновци

У категорији петог и шестог  разреда најбољи радови, по мишљењу жирија су:

  1. место– Ива Катанић, 6.разред ОШ „Десанка Максимовић“, Горњи Милановац
  2. друго место– Милош Богићевић, 6.разред, ОШ „Десанка Максимовић“, Горњи Милановац
  3. место деле: – Ивона Јаћимовић, 5. разред, ОШ „Свети Сава“ Горњи Милановац

– Ива Бешлагић, 5.разред, ОШ „Свети Сава“ Горњи Милановац

ПОХВАЛЕ

–  Вишња Цветковић, 6. разред, ОШ „Десанка Максимовић“, Горњи Милановац

– Страхиња Лазић, 5.разред, ОШ „Свети Сава“ Горњи Милановац

– Јелена Симоновић, 6.разред, ОШ „Десанка Максимовић“, Горњи Милановац

– Ана Зарић, 5.разред, ОШ“ Свети Сава“ Горњи Милановац

–  Вукашин Ђурковић, 5.разред, ОШ“ Свети Сава“ Горњи Милановац

У категорији седмог и осмог  разреда најбољи радови, по мишљењу жирија су:

  1. место– Тијана Ивановић, 8.разред, ОШ „Арсеније Лома“ Рудник, издвојено одељење Угриновци
  2. место – Тристан Потерјахин, 7.разред, ОШ „Арсеније Лома“ Рудник, издвојено одељење Угриновци
  3. место – Тамара Родић, 7. разред, ОШ „Арсеније Лома“ Рудник, издвојено одељење Угриновци

Сва награђена деца су  добила дипломе и похвале.

 

X