НОЋ МУЗЕЈА, НОЋ ПРИРОДЕ У БРКОВИЋА КУЋИ

Предивна ноћ у Музеју рудничко-таковског краја! Ове године већину програма посветили смо теми природе. Као и увек, деца су та која учествују у низу наших програма. Од 17 сати почела је са радом дечја радионица, У свету буба, лептира и трава. Одмах потом полазници радионице направили су и изложбу својих радова, у исто време започели су и турнир у шаху, а нешто касније свој турнир започели су и одрасли. Приређена је изложба радова полазника радионице Иване Јовичић. Војска Републике Србије, као и увек, наши вредни помагачи и верна публика, помогли су да се турнир одржи и у случају кише, па су поставили шатор из Гарнизона у Горњем Милановцу. Као и увек, дечја представа окупира пажњу и најмлађих и њихових старијих пратилаца. За то се побринуло позориште Чарапа из Београда, са представом Како су дрво и цвет спасили свет. Уследило је приказивање филма Енци менци: српске дечије традиционалне игре, а деца су се потом са радошћу подсетила старих игара попут Иде маца око тебе, у дворишту Музеја. На конкурсу Криптофотографија (Моја природа) 2016. награђени су Михаиловић Никола, који је освојио прву награду (фотоапарат) са фотографијом ВРЕМЕ, Обрадовић Радоје, из Чачка, освојио је другу награду са фотографијом ВИШЕГРАД и трећу награду добила је Лазић Наталија, са фотографијом СИМЕТРИЈА. Конкуренција је била изузетно јака, па су поједини радови похваљени од стране жирија. Кроз музичку шетњу поново нас је провео концерт хора и оркестра ОШ “Краљ Александар Први” под вођством професора Милоша Живковића а вече смо завршили концертом милановачке групе ПЕТ ТИБЕТАНАЦА.