Изложба „Ризнице цркава и манастира рудничко-таковског краја”

Завршетак вишегодишњег пројекта Музеја рудничко-таковског краја – истраживања, евидентирања и проучавања ризничких драгоцености цркава општине Горњи Милановац – биће крунисан изложбом „РИЗНИЦЕ ЦРКАВА И МАНАСТИРА РУДНИЧКО-ТАКОВСКОГ КРАЈА“ у четвртак 3. јуна, 2021. године у 19 сати у Галерији Музеја рудничко-таковског краја, Синђелићева 7. У претходном периоду истражене су и проучене ризницe манастира Враћевшнице и Вујна, као и цркава у Горњем Милановцу, Мајдану, Каменици, Прањанима, Такову, Савинцу, Брезни, Горњим Бањанима, Озрему – Доњим Бранетићима, Љутовници, Шилопају, Бољковцима, Брусници, Заграђу.

На отварању ће говорити др Вук Даутовић, професор Филозофског факултета у Београду, врсни познавалац црквених ризница српских богомоља, госте ће поздравити директор Музеја Александар Марушић, а изложбу „Ризнице цркава и манастира рудничко-таковског краја“ аутора Ане Ранковић и Ане Цицовић, отвориће Драган Ђорем, архијерејски намесник таковски. Изложба је реализована уз благослов Његовог Преосвештенства Епископа жичког, Г. Г. др Јустина и финансијску подршку Министарства културе и информисања РС.

МРТК