Добијена средства за дигитализацију на конкурсу Министарства за културу и информисање!

Музеј рудничко-таковског краја од самог оснивања сматра својим задатком очување културно-историјске баштине рудничко-таковског краја. Понекад се некоме учини да нагињемо ка некој страни,што нам управо говори да смо неутрални посматрачи историје који су кадри и да представе књиге које ће изазвати полемику па и да се баве темама око којих се полемише. Управо због тога новим генерацијама запослених и новим генерацијама које ће ући у музеј као посетиоци оставићемо базу чињеница које ће они само чувати и надограђивати. У томе нам много помаже Министарство културе и информисања већ дуги низ година, које је умело да препозна да се наши пројекти из свих области- издвајају. На конкурсу за финансирање или суфинансирање пројеката из области дигитализације културног наслеђа и савременог стваралаштва добили смо 400.000 РСД за дигитализацију културне баштине рудничко-таковског краја. Колико је овај пројекат важан, показали су претходни дани, када смо били принуђени да мењамо начине рада а показаће и сви будући када баштину рудничко-таковског краја прикажемо у пуном сјају.
аутор фотографије:професор Филип Трнавац