БОГАТ ДАН ЗА МУЗЕЈ РУДНИЧКО-ТАКОВСКОГ КРАЈА

У ОШ “Момчило Натсасијевић”, приказали смо ученицима филм ЕНЦИ МЕНЦИ: српске дечије традиционалне игре, кустоса Весне Ћурчић и подсетили их како могу да разбију досаду, да се окупљају и уживају у детињству. У Галерији нашег музеја, у гостима су нам били прваци ОШ “Десанка Максимовић” где су их са изложбом “Рударење на Руднику кроз векове” упознали Александар Марушић, и пријатељ музеја Момчило Мочо Пауновић, који им је представио своју вредну збирку изложену у музеју. Малишани су своју креативност исказали на радионици кустоса Ирене Ђорђевић, и показали нам како они замишљају рударе и рударску опрему. У нашем знаменитом Такову, у гостима нам је била 60. класа официра Школе националне одбране. Припадници Војске Србије, увек пажљиво слушају историјски час који је овог пута одржао Александар Марушић и наши су драги гости.