ОБРЕНОВИЋИ И ЊИХОВО ДОБА У КРАГУЈЕВЦУ

У Конаку кнеза Михаила у Крагујевцу отворили смо 14. фебруара, поводом Дана државности, изложбу под називом „Обреновићи и њихово доба“, која је резултат сарадње Народног музеја Крагујевац, Народног музеја Аранђеловац и Музеја рудничко-таковског краја. Аутори изложбе су: Александар Марушић, виши кустос историчар, Музеј рудничко-таковског краја, Бојана Топаловић, виши кустос историчар, Народни музеј Крагујевац и Зорица Петровић, МА, Народни музеј Аранђеловац. Изложба кроз многобројне предмете, документа и уметничка дела представља чланове владајуће династије Обреновић. Драго нам је што је изазвала пажњу јавности, а на самом отварању после обраћања директора крагујевачког музеја Ненада Ђорђевића, у име аутора, Александар Марушић истакао је значај доношења Сретењског устава и укидања феудализма и истакао значај рудничко-таковског краја за династију Обреновић. Аутори изложбе су представили оно најзначајније што ове три установе имају у својим збиркама и Крагујевчани могу погледати заиста вредну поставку у наредне три недеље.